Přihláška

Vyplňte přihlášku, na základě které vás budeme kontaktovat s dalšími informacemi.


Elektronická přihláška do turistického oddílu - klikněte zde

Kdo jsme?

Hvězda Severu je chlapecký turistický oddíl, který vznikl v roce 1996. Nyní pracuje pod hlavičkou Asociace turistických oddílů mládeže ČR. Oddíl je určen pro chlapce z Brna - Králova Pole a okolí. Našim cílem je především smyslupně naplnit volný čas Vašich dětí a náš výchovný program je úzce spjat s organizací Junák a Liga lesní moudrosti.

Koho od září 2018 přijmeme?

Kluky od první do páté třídy základní školy.
Náš člen si může vybrat, který den bude chodit 1x týdně na schůzku:
pondělí - 17 až 18.30 hod. (schůzka určena pro kluky 6 až 10 let + mladší členové a nováčkové)
úterý - 17 až 19.00 hod. (schůzka určena pro kluky do 13 let)
čtvrtek - 17 až 19.00 hod. (schůzka určena pro kluky od 13 let)

Pokud Vás naše základní informace zaujaly, stačí jen vyplnit výše elektronickou přihlášku a my se Vám již ozveme. Pro více informací o činnosti oddílu či naši organizaci kontaktujte prosím člena vedení oddílu MgA. Martina Fišla, přezdívaného Čibi.

Činnost oddílu Hvězda Severu

Skupinky chlapců nazýváme družiny o šesti až osmi členech, věkových vrstevníků, které se pod vedením rádce scházejí jedou týdně na schůzkách v klubovně a jedenkrát o víkendu za měsíc podnikají různé výpravy. Rádcové jsou zkušení, protože sami prošli oddílem od svého útlého věku. Oddíl tvoří tři chlapecké družiny. Členové se na schůzkách učí spolupráci, vzájemné úctě a toleranci, výchovy k přírodě, dovednostem v oblasti tábornictví (práce s mapou, práce s buzolou a GPS, základy zdravovědy). Vše podnikáme formou her a využíváme všech moderních prvků travení volného času spojené se zážitkovou pedagogikou.
Sjíždíme řeky, sportujeme v tělocvičně, chodíme na horolezecké stěny, pro nejaktivnější členy připravujeme zahraniční expedice.
Vyvrcholením celoroční činnosti je čtrnáctidenní letní tábor v indiánských stanech týpí. Ten letošní se konal u Červené Řečice, okr. Pelhřimov, na naší oddílové louce.

Mapa k naší klubovně


Zvětšit mapu

Kudy k nám a kdy nás zastihnete v klubovně?

Naše klubovna se nachází v Brně - Králově poli na Božetěchově 2a, v pravé boční uličce vedle kostela Nejsvětější Trojice. Kdo by chtěl okusit "kouzlo brněnských šalin", nechť se vydá tramvají číslo jedna. Výstupní stanice se jmenuje Semilasso. Poté vás čekají ještě dvě minuty chůze z kopečka po ulici Metodějova (viz. mapka) a jste u nás. Klubovna se nachází na konci pravé boční uličky, vedle kostela Nejsvětější Trojice. Můžete si o naší činnosti přečíst také na informačí vývěsce před kostelem.

Zastihnete nás zde vždy v pondělí, úterý a ve čtvrtek mezi 17.30 a 18.30 hodinou.
Zde můžete pokračovat na odkaz často kladené otázky rodičů